Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 11
İNDİRME 9
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Divan Şiiri Karşısında Behçet Necatigil
Dergi:  
Türkbilig
Yazar:  
Yıl:  
2018
Özet:

Yüzyıllar içinde kazandığı kültürel ve estetik değerlerle Türk edebiyatında uzun bir süre hâkimiyetini sürdüren divan şiiri, özellikle Cumhuriyet’in ilk yıllarında bazı tartışmalara sebep olmuştur. Tanzimat’la birlikte başlayan Batılılaşma hareketlerinin de bir sonucu olarak divan edebiyatının günün değerleriyle örtüşmediği öne sürülerek bu edebiyat geleneği kısmen de olsa göz ardı edilmeye çalışılmıştır. Böyle bir anlayışın öne çıktığı bir dönemde eser vermeye başlayan Behçet Necatigil, divan şiiri ve gelenekle ilgili döneminden farklı ve özgün düşünceler ileri sürmüştür. Bu makalede Behçet Necatigil’in divan şiiri karşısındaki tutumu düzyazıları merkezinde değerlendirilecek ve konuyla ilgili fikirleri belli başlıklar altında incelenecektir

Anahtar Kelimeler:

Behçet Necatigil,divan şiiri,gelenek,Cumhuriyet Dönemi,Türk şiiri

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler