Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 3
Görüntüleme 67
İndirme 36
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğrencilerinin Bilgisayar Kullanma Yeterlilikleri
Yazar:  
Yıl:  
2008
Özet:

The aim of this study is to determine how often physical education and sports department students use computers and related software for educational purposes. Based on the findings of the research, suggestions towards effective use of computers in physical education classes are made. Datas in research adapted by researcher to the Physical Education and Sport Department and applied as a questionnaire “The Computer Using Sufficiency Of Physical Education And Sports Department Students”. Research applied total 160 university students who are studying at the Sakarya University Faculty of Education Physical Education and Sport Department 2005-2006 education year. For the datas of research SPSS 10.0 statistical programme has been used; for the class variable ANOVA for the other variables t-test applied. Physical Education and Sport Department’s Students’ computer using sufficiency have been observed; the students who have the computer at home and use the computer laboratory use lots of computer programme menus excessively meaningful at the p<0,005 levels. Based on the results of the research at the Physical Education and Sport lessons some suggestions about computer using sufficiency have been offered.

Anahtar Kelimeler:

Technology, Computer, Computer Application, Sport, Physical Education

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler