Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
1

İNDİRME
1

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ENHANCING ENTREPRENEURSHIP IN LEARNERS – AN IMPLEMENTATION AND EVALUATION OF ENTREPRENEURSHIP EDUCATION THROUGH MUSIC EDUCATION

2014 - Lenita Hietanen, Satu Uusiautti, Kaarina Määttä -

Özet:Entrepreneurship education is recommended to be a part of education already from the beginning of children’s school paths. Often, entrepreneurship education has been defined in a political level and through economic ideologies. However, one of the goals of entrepreneurship education is to achieve entrepreneurial ways of acting regardless of the context or community. This study is a case study of the implementation of entrepreneurship education in music education in basic education. The findings introduce and evaluate the pedagogical solutions in the music education of one Finnish seventh grade. The pupils were given opportunities to set their own goals, experiment multiple options, make decisions and reflect on their actions. They were encouraged and guided to become aware of their entrepreneurial features, skills, and ways of acting. The most important result was that entrepreneurial education can be included in basic education. Suggestions for teachers are given based on the findings.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.