Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 60
İndirme 29
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
2 Makedonya Sorunu Hakkında Bir Risale: Makedonya Mes’elesi ve Balkan Harb-I Ahiri
Dergi:  
History Studies
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sonrasında imzalanan Ayastefanos ve Berlin Antlaşmaları, Osmanlı Devleti için yeni bir dönemi açmakla birlikte “Makedonya Sorunu”nu da ortaya çıkardı. XX. yüzyılda sadece Osmanlı Devleti’ni değil, Balkan devletleri ile birlikte Avrupalı büyük güçlerin de çıkarlarının kesişeceği bir şekle dönüşen Makedonya Sorunu, pek çok tarihçi tarafından ele alınmıştır. Biz bu çalışmamızda, bir Osmanlı aydını olan Ahmed Selahaddin’in bakış açısından sorunun nasıl değerlendirildiğini göstermeye çalıştık.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler