Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
7

GÖRÜNTÜLEME
5

İNDİRME
4

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İBRAHIM ZEKI BURDURLU’NUN ESERLERINDE SEVGI DEĞERI

2011 - Derya ÇİNTAŞ YILDIZ -

Özet:Çocukların doğru değerleri kazanmalarında edebiyatın, özellikle de çocuk edebiyatınınönemli bir yeri vardır. Söz konusu değerleri eserlerinde ele alan şair ve yazarlardanbiri de İbrahim Zeki Burdurlu’dur.Onun eserlerinde görülen başlıca değerler; sevgi, saygı, paylaşma, dürüstlük, iyiliketme, iyi huylu olma, inanç, aşk, çalışkanlık, arkadaşlık, estetik, yardımseverlik,merhamet, cesaret, sabır, şükran duyma, bağışlama ve özür dileme, özgürlük,misafirperverlik, barış, kanaatkârlık, emek, kültüre sahip çıkma, işbirliği, komşuluk,eşitlik, duyarlı olma, sorumluluk ve takdir etmedir.Bu araştırmada, Burdurlu’nun, çok önem verdiği sevgi değeri üzerinde durulmuştur.Ona göre, çocukların hayatta mutlu olabilmeleri sevgi değerini kazanmalarıylamümkündür. O, eserlerinde sevgi değerine; anne-baba sevgisi, vatan sevgisi, kardeşsevgisi, hayvan sevgisi, doğa sevgisi, toprak sevgisi, çocuk sevgisi ve yaşam sevgisiolarak yer vermiştir.

Anahtar Kelime:Sevgi değeri, çocuk eğitimi, İbrahim Zeki Burdurlu, çocuk edebiyatı.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.