Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 2
İNDİRME 3
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Zagrebačke Tvornice Svile S Osvrtom Na Klasnu I Oslobodilačku Borbu Radništva Do Nacionalizacije
Yazar:  
Yıl:  
1988
Özet:

Zagrebačke tvornice svile (Trebitsch i sin i A. G. B.) primjer su izvanrednog prllagođavanja stranog kapitala jugoslavenskim potrebama i mogućnostima u deceniju pred drugi svjetski rat. Multinacionalni kapital, stranci kao stručna radna snaga, radnice kao nekvalificirana domaća radna snaga dali su odlične rezultate i visoku dobit investitoru. Zahvaljujući angažiranosti komunista u sindikatu tekstilaca, radništvo tih tvornica vodilo je oštre duge ali i uspješne pregovore s upravama, pokazujući primjerom radništvu ostalih tekstilnih tvornica kako se treba boriti. Primjerno je i ponašanje dijela radništva u toku drugoga svjetskog rata, osobito zbog paljenja 50.000 metara padobranske svile, već na sredini srpnja 1941, što radništvo te tvornice uvrštava u prve redove boraca za slobodu.

Anahtar Kelimeler:

svilarstvo u Hrvatskoj, tvornice svile u Hrvatskoj

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler