Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 33
İNDİRME 16
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Aerobi̇k Antrenman Programinin 12-14 Yaş Erkek Hokeyci̇leri̇n Atilganlik Düzeyi̇ne Etki̇si̇
Yazar:  
Yıl:  
2018
Kurum:  
::Ali YILDIRIM"]
Özet:

Bu çalışma, 12-14 yaş grubu erkek hokeycilere uygulanan 12 haftalık aerobik (koş-yürü) egzersiz programının atılganlık üzerine etkisini incelemek amacı ile yapılmıştır. Çalışmaya 30 erkek (15 deney, 15 kontrol) katılmıştır. Deney gruplarına 12 hafta süre ile haftada 3 gün 45-50 dakika süreli aerobik egzersiz programı uygulandı. Kontrol grubundaki 15 öğrenci herhangi bir antrenman programına katılmamıştır. Belirlenen deney ve kontrol grubuna kişisel bilgi formu ve Topukçu (1982) tarafından geliştirilen “atılganlık ölçeği” ön test ve son test olarak uygulanmıştır. Verilerin istatistiksel analizleri paired samples ve independent samples t testleri ile yapıldı. Çalışma sonunda, kontrol grubunun ön-son testleri arasında anlamlı bir farklılık bulunmamış iken (p>0.05). Deney grubunun ön-son testleri karşılaştırıldığında anlamlı bir farklılık bulunmuştur (p<0.05). Ayrıca deney grubu ile kontrol grubu öntest sontest puan farklılıkları karşılaştırıldığında gruplar arasında deney grubu lehine anlamlı farklılığa rastlanmıştır (p<0.05). Sonuç olarak, on iki hafta boyunca uygulanan düzenli aerobik egzersizin, 12-14 yaş grubu erkek hokeycilerin atılganlık düzeylerine olumlu etkileri olduğu tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Hokey,Atılganlık

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler