Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Consideration Of Digital Divide In Societies Of Globalised Control (Extension Of Social Contract)
Yazar:  
Yıl:  
2019
Özet:

Sosyal sibernetik, geniş kapsamlı çözümleme işlemlerinin teknoloji, politika ve yönetim temellerinin çok yönlü iç dernekleri için “acil bir mülkiyet” olarak nitelendiriliyorsa, teknolojinin sosyolojisindeki tanımının herhangi bir uygulaması var mıdır? Bu yazıda, teorik bir dijital bölünme (DD) kavramının çizilmesi ve ilgili literatürdeki sınırlama aşamalarının aydınlatılması için tekno-sosyal etkileşimlerin çok boyutlu perspektifleri tanıtılmaktadır. Bu makalede, DD'nin tanımının, küreselleşmiş kontrol toplumlarının, gelişmemiş veya gelişmekte olan herhangi bir ülkede gerçekte belirsiz olmayan ancak sosyal sözleşmenin genişletilmesine yol açan teknolojik metaların spekülasyonu, birikimi ve dolaşımından ayrılamadığı teknokratik akıl yürütmeye nasıl yol açtığını tartışmakla ilgilenmektedir. 

Anahtar Kelimeler:

Sibernetik; Dijital bölünme; Teknoloji Sosyolojisi; Sosyal Sözleşme; İletişim

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler