Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 ASOS INDEKS
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 5
Quantification and minimization of sensor effects on modal parameters of lightweight structures
2014
Dergi:  
Journal of Vibroengineering
Yazar:  
Özet:

This paper aims to quantify the adverse effects of contact type sensors on modal parameters of lightweight structures and to present a practical way for identification of modal parameters of structures with minimal sensor effects. The adverse effects of a contact type sensor on natural frequencies, damping levels and mode shapes are explored using the theoretical model of a typical beam-like sample carrying a sensor and a controlled experimental study based on measurement of frequency response functions using non-contact excitation and response sensors. The half-power and circle fit modal identification methods are used to extract modal parameter from measured data. The experimental and theoretical modal analysis results are evaluated, and a practical methodology based on classical acoustic and vibration frequency response functions is suggested to identify modal loss factors and natural frequencies of lightweight structures with minimal sensor effects.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Journal of Vibroengineering

Dergi Türü :   Uluslararası

Journal of Vibroengineering