Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
5

İNDİRME
6

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÖZ ANLATILARIN İYILEŞTIRICI GÜCÜ: THE DIARY OF A YOUNG GIRL AND DEXTER

2016 - Şeyda SİVRİOĞLU,Bheki Pascal ZWANE -

Özet:Bu çalışma, öz anlatı ve onun özelliklerinin psikoterapide nasıl uygulanabilir bir araç olarak kullanıldığını inceler. Carl Jung’un “Psikoterapinin Dört Evresi” (Jung, 1966) kuramsal çerçevesinde, The Diary of a Young Girl (Frank, 1947) ve Dexter’ın (Showtime Networks, 2006-2013) nasıl bu dört evreye uygun olduğu ortaya konulmuştur. Bu çalışmada, adı geçen öz anlatılar ve diğer öz-anlatıların terapötik özelliklerini tartışarak ve Jung’ın psikanalizde anlattığı dört evreyi eşleştirerek, öz anlatılardaki kişisel farkındalık arayışının etkili bir terapi yöntemi olarak kullanıldığı sonucuna varılmıştır.

Anahtar Kelime:Öz anlatı, Psikoterapi, Kimlik, Psikanaliz, The Diary of a Young Girl, Dexter.

Bu Yayına Atıf Yapanlar