Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 38
GÖRÜNTÜLEME 28
İNDİRME 15
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Si̇stem Yaklaşimi ve Soft Si̇stem Düşüncesi̇
Yazar:  
Yıl:  
2004
Özet:

Bu çalışmada, olayları incelemede ve problemleri çözmede kullanılan düşünce yaklaşımları ele alınmaktadır. Sistem Düşüncesinin gelişimi ve Mekanistik Düşünce arasındaki farklar tarihsel olarak ortaya konulmuştur. Her türlü faaliye için Sistem Düşünce mantığının gerekliliği ve bunun kullanım yolları ile son yıllarda yeni boyut kazanan Soft Sistem Metodolojisinin özellikleri ve uygulama alanları detaylı olarak incelenmektedir.

Anahtar Kelimeler:

Mekanik Düşünce, Sistem Düşüncesi, Sistem Yaklaşımı, Sistem Hiyerarşisi, Hard Sistem Düşüncesi, Soft Sistem Düşüncesi

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler