Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
1

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MOBILE APPLICATION USAGE CULTURE AND SOCIAL IMPACT: EXAMPLE OF E-PULSE İN PERSONAL HEALTH RECORDS

2020 - Özel SEBETCİ - https://doi.org/10.17121/ressjournal.2564

Özet:Mobil uygulamalar kullanımı gün geçtikçe sosyal hayatın her alanını kapsamaktadır. Dolayısıyla Mobil uygulama kültüründen bahsetmek oldukça anlamlı hale gelmiştir. Sosyal yaşantımızda ki etkilerin bu kültürü oluşturmada etkilerini mobil uygulamaları kullanırken hangi faktörler etkilediği ve bu mobil uygulama kültürünün varlığı araştırmanın konusunu oluşturmaktadır. Çalışmada Kısmi En Küçük Kareler (PLS) ve Yapısal Eşitlik Modellemesi(SEM) SmartPLS sürüm 3.0 kullanılarak araştırma analizleri yapılmıştır. Belirlenen faktörler ile yapı kurulmuş ancak diğer faktörler çalışırken Brand Awaraness (AW) ve Use Hobit (UH) faktörlerinin hipotezleri çalışmamıştır. Konuyla ilgili yeni çalışmalar ve gerekçeler açıklanmıştır.

Anahtar Kelime:Sosyal etki, mobil uygulama, kullanım kültürü, SEM, e-nabız

Bu Yayına Atıf Yapanlar