Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 1
GÖRÜNTÜLEME 33
İNDİRME 28
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Kronik: Abd Başkanlık Seçimleri
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

Tüm dünyada büyük olasılıkla sonucuçok merak edilen seçimler olan ABD başkanlık seçimleri tamamlandı. Hayli karmaşık bir prosedüre dayanan ve görece uzun bir sürece yayılarak yapılan seçimlerde bu kez Cumhuriyetçi Parti’nin adayı, emlak zengini işadamı Donald Trump ipi göğüsleyerek ABD’nin 45. başkanı oldu. 2015 ilkbaharında başlayan seçim sürecinde öncelikle, partilerin başkan aday adayları arasına girebilme mücadelesi verildi. Çok sayıda taliplinin ortaya çıktığı (Örn. Cumhuriyetçi Parti’de, içlerinde eski başkan Bush’un diğer oğlu olan Jeb Bush’un da yer aldığı 17 aday adayı ile rekor kırıldı) bu sürecin sonunda özellikle öne çıkan isimler Demokrat Parti’de Hillary Clinton ile Bernie Sanders; Cumhuriyetçi Parti’de ise Ted Cruz, John Kasich, Marco Rubio ve Donald Trump oldu. Bu isimlerden Sanders ve Trump, farklı kulvarlarda olmak üzere, ABD anaakım siyaseti bakımından sıra dışı denebilecek tutum ve vaatleri nedeniyle dikkat çekerken, Clinton’ın ise gerek parti içindeki gerek Trump karşısındaki zorlu ve skandallarla sarsılan kampanyası sonucunda Demokratların yönetimini sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusu oldu.

Anahtar Kelimeler:

ABD, başkanlık

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler