Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 44
Görüntüleme 18
İndirme 8
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Ki̇şi̇sel Tutum, Öznel Norm ve Algilanan Davraniş Kontrolünün Gi̇ri̇şi̇mci̇li̇k Ni̇yeti̇ Üzeri̇ndeki̇ Etki̇si̇: Üni̇versi̇te Öğrenci̇leri̇ Üzeri̇ne Bi̇r Uygulama
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

Bu çalışma, üniversite öğrencilerinde demografik etkenlerin, kişisel tutumun, öznel normun ve algılanan davranış kontrolünün girişimcilik niyetine etkisini sorgulamaktadır. Hazırlanan çalışmada girişimcilik kavramı, girişimcilik niyeti ve girişimcilik niyetini etkilediği düşünülen kişisel tutum, öznel norm ve algılanan davranış kontrolü açıklanmıştır. Algılanan davranış kontrolü kavramının netliğe kavuşturulması için Planlanmış Davranış Teorisi ile ilgili bilgi verilmiştir. Veri toplama aracı olarak anket kullanılmış ve bu anket Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi-Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencilerine uygulanmıştır. Araştırma sonuçlarına göre; üniversite öğrencilerinde kişisel tutumun, algılanan davranış kontrolünün “girişimcilik niyeti” üzerinde etkilerinin olduğu görülmüştür

Anahtar Kelimeler:

Girişimcilik, Girişimcilik Niyeti, Algılanan Davranış Kontrolü, Jel sınıflandırması, L26

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler