Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 19
İndirme 2
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Psychological Factors Influencing Adjustment To Retirement
Yazar:  
Yıl:  
2019
Özet:

The quality of aging or life after retirement is determined by levels of psychological well-being and life satisfaction. The levels of psychological well-being and quality of life satisfaction can be influenced by multiple factors including personality, perception of individuals about aging and the quality of respect they get from others. This study was conducted with 170 elderly individuals ranging from 65 to 85 years of age. The results showed significant relationships between dependent variables such as psychological well-being and life satisfaction, and the independent factors including personality, perception of aging and respect from others.

Anahtar Kelimeler:

aging, life satisfaction, psychological well-being, perception, personality and respect.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler