Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 61
Görüntüleme 41
İndirme 13
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Lisans Eğitim Programlarının Finansal Okuryazarlık Düzeyine Etkisinin Araştırılması: Türkiye Örneği
Yazar:  
Yıl:  
2014
Özet:

This study examines the effects of undergraduate program content on financial literacy. The main assumption of the study is that financial literacy is a vital competence that can be attained through education programs. The study compares financial literacy levels of undergraduate students from Economic and Administrative Sciences Faculty, who are more exposed to financial concepts and techniques, with those of Engineering Faculty whose education content is more favored towards quantitative analysis. Data was collected from five universities in Turkey, which is a developing country. Recent developments in Turkey has placed increased responsibility on university students in terms of financial and risk management decisions. This highlights the importance of studies on financial literacy. The financial literacy of university students was measured using financial literacy scale developed by OECD. The study found 31.7% of the students to have a high level of financial literacy while 30.1% had medium and 16% had low levels of financial literacy. A significant relationship between University students’ level of financial literacy and field of study (quantitative vs. social) was also observed.

Anahtar Kelimeler:

Financial Literacy, University Students, Educational Programs, Financial Decision Making, Cluster Analysis

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler