Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 2
Görüntüleme 66
İndirme 39
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Examining The Effects Of Pre-Service Teachers’ Personality Traits On Their Teaching Competencies (Pages: 575-586)
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

The current research aims to investigate the effects of pre-service teachers’ personality traits on their perceived teacher competencies. The quantitative study was conducted by employing a cross-sectional survey design with 206 teacher candidates who were preparing for Teacher Qualification Exam (KPSS) in 2013. The quantitative data were collected through two scales entitled ‘Adjective Based Personality Test’ (ABPT), and ‘Teachers’ Perception of Competence Scale’ (TPCS). The quantitative data were analyzed through utilizing a structural equation modeling (SEM) in AMOS 16.0 and employing path analysis at a significance level of .05. The findings illustrated that extraversion, neuroticism, agreeableness and conscientiousness have significant effects on teaching competencies. Specifically, extraversion has the biggest significant effect on teaching competencies; however, neuroticism has a negative significant effect. On the other hand, personal development was found to be the most influenced dimension of teaching competencies by personality traits.

Anahtar Kelimeler:

null

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler