Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 36
İndirme 17
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Türki̇ye’de Kamu Borcu ve Bütçe Açiğinin Sürdürülebi̇li̇rli̇ği̇: Sinir Testi̇ Yaklaşimi
Yazar:  
Yıl:  
2020
Özet:

Bu çalışmada, 2007-2018 dönemi için Türkiye’de maliye politikalarının sürdürülebilirliği kamu borç stoku ve faiz dışı bütçe dengesi değişkenleri kapsamında analiz edilmiştir. Bu doğrultuda, söz konusu değişkenler arasındaki eşbütünleşme ilişkisi sınır testi yaklaşımıyla araştırılarak dönemlerarası bütçe kısıtının geçerliliği sınanmıştır. Elde edilen sonuçlar, çalışmanın hipotezini desteklemekte ve incelenen dönemde mali sürdürülebilirlik koşulunun sağlandığını göstermektedir. Ayrıca, uzun dönem tahmin sonuçları; faiz dışı bütçe fazlalarının kamu borcunu zamanla azaltacağını, yani mevcut politikalarla kamu borcunun ve bütçe açıklarının sürdürülebilir olduğunu ortaya koymaktadır.

Anahtar Kelimeler:

Mali Sürdürülebilirlik, Kamu Borç Stoku, faiz dışı bütçe dengesi, sınır testi

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler