Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
17

GÖRÜNTÜLEME
13

İNDİRME
7

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TÜRK EDEBIYATINDA EDEBIYAT KANONU: KANON, KANONA GIRMEK VE KANONA MÜDAHALE

2013 - Turgay ANAR -

Özet:In Turkish Literature in the recent years, analysis, research and debate on the clarification of the concepts of canon and literary canon as well as the contents and functions of these concepts has been gaining ground. In this article, firstly the meanings of the concept of canon since its first emergence and the overtime change in these meanings is treated. Secondly, the approach to the concept of canon in Turkish literature, the efforts of understanding the concepts of canon and literary canon are evaluated. The reasons for the emergence of literary canons and their results as well as the efforts of those who wish to enter the canon or form an anti-canon are stressed.

Anahtar Kelime:Canon; Canon of Literature; Anti-Canon; List; Rules; Criteria

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.