Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
44

İNDİRME
31

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MEHMED ÂKIF ERSOY, NECIP FAZIL KISAKÜREK VE SEZAI KARAKOÇ ŞIIRLERINDE BIR MEDENIYET ÖNCÜSÜ OLARAK HZ. MUHAMMED

2016 - Mesut KOÇAK - https://doi.org/10.16947/fsmia.281699

Özet:In this study, the reflection of the Prophet Muhammed’s image as a founder of Islamic civilization in the poems of Mehmed Âkif Ersoy, Necip Fazil Kısakürek and Sezai Karakoç, who put emphasis on similar themes thanks to their affiliation with the same world view, although they produced works in different literary periods and different literary understandings in modern Turkish poetry, has been studied. It has been tried to determine the role of the Prophet Muhammed in the perceptions of Islamic civilization on those three names who are the most important names of not only Turkish poetry but also Turkish thought. It has been tried to find out the degree and intensity of the theme in the poems of those three names. In this study, the poems of those three names have been taken as the main sources, and some works of thought have been used for reification and emphasis.

Anahtar Kelime:Mehmed Âkif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, civilization, The Prophet Muhammed

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.