Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 4
Görüntüleme 104
İndirme 43
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Türki̇ye’ni̇n Enerji̇ Poli̇ti̇kalari Açisindan Türk Akimina Yöneli̇k Bi̇r Değerlendi̇rme
Dergi:  
Asos Journal
Yazar:  
Yıl:  
2017
Özet:

Türkiye, coğrafi konumu itibariyle enerji üreticisi ve enerji tüketicisi ülkeler arasında geçiş ülkesi pozisyonuna sahiptir ve coğrafi konumunun sağladığı bu avantajı kullanarak, bölgesinde enerji merkezi ülke olmayı hedeflemektedir. Türk Akımı ise Türkiye’yi bu hedefine taşıyacak projelerden biri olarak tanıtılmaktadır. Ancak Türk Akımı ile ilgili bazı soru işaretleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi, Rusya ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki enerji ticaretinde, Türkiye’nin hangi rolü üstleneceği sorusudur. Ayrıca Türkiye’nin, Rusya’ya olan doğal gaz ithalat bağımlılığı da diğer bir soru işaretidir. Bu kapsamda çalışmada, Türkiye’nin doğal gaz merkezi ülke olma hedefine yönelik, Türk Akımı ile ilgili değerlendirmelere yer verilecektir.

Anahtar Kelimeler:

Türk Akımı, Enerji Arz Güvenliği, Doğal Gaz, Enerji Merkezi

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler