Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 2
GÖRÜNTÜLEME 7
İNDİRME 4
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Fuar Organi̇zatörleri̇ni̇n Bakiş Açisiyla Fuar Organi̇zasyonlarinin Beli̇rleyi̇ci̇leri̇ ve Yaşanan Sorunlar
Dergi:  
Asos Journal
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

Birçok farklı değişkenden etkilenen karmaşık yapısı ve farklı paydaşların koordinasyonunu gerektiren niteliği fuar organizasyonlarının anlaşılmasını bir kat daha zor ve önemli hale getirmektedir. Fuar organizasyonu sürecini etkileyen değişkenlerin ve süreçteki belirleyicilerin ortaya çıkarılması, her geçen gün katma değer üretme ve yatırım potansiyeli artan fuar organizasyonlarının anlaşılmasını kolaylaştıracaktır. Bu çalışmada fuar organizasyonu gerçekleştiren profesyonel firmaların organizasyon süreçleri ve bu süreçlerde yaşadıkları sorunların belirlenmesi amaçlanmıştır. Belirlenen amaç doğrultusunda literatür taraması sonucunda oluşturulan yapılandırılmış mülakat formu yüz yüze görüşme tekniğiyle 10 farklı fuar organizatörüne uygulanmıştır. Araştırma bulguları fuar düzenlenecek sektörün potansiyeli ve bölgesel gücünün fuar organizasyonunda temel belirleyicilerden olduğunu; fuar organizasyonunda sektörün güçlü olduğu şehrin tercih edildiğini ve firmaların fiyat politikaları nedeniyle tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu göstermektedir. Araştırmada buna ek olarak altyapı ve üstyapı arzının fuarın başarısını etkilediği tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Fuar, Organizatör, Fuar Organizasyonu Süreci

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler