Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
19

GÖRÜNTÜLEME
16

İNDİRME
10

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÖRGÜTSEL ADALET ALGISI İLE ÖRGÜTSEL BAĞLILIK DAVRANIŞININ İLIŞKISI: BIR SAĞLIK KURULUŞUNDA ARAŞTIRMA

2017 - Mücella ARI,Asena Altın GÜLOVA,Sevinç KÖSE -

Özet:Backgroud:Organizational justice perception and organizational commitment level were frequently described as related variables in the literature of health and organizational psychology. In evaluating to these related variables, study with specific organizations such as health care organizations plays an important role. Objectives:Thisstudy is aimed to determine the relationship between organizational justice perception and organizational commitment behavior; also to determine the demographic factors influencing that relationship. Nobody has studied justice perception about Nursing Regulation which was published at 8 th of March 2010. So we also aimed to measure justice perception about Nursing Regulation. Methods:Personnel of a state hospital located in İzmir is forming research space and survey method is used for collecting data. Survey distributed total personel, totally 433 replied it. Results:Positive relatonship is found between organizational justice perception and organizational commitment.Conclusion:Nursing Regulation is perceived more justice,by graduates, under graduates and doctors perceived it more justice than nurses.

Anahtar Kelime:Organizational Justice, Organizational Commitment, Regulation of Nursing

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.