Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 4
Görüntüleme 88
İndirme 57
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Ortaokullarda Örgütsel Sinizmin Yordayıcısı Olarak Örgütsel Güven
Yazar:  
Yıl:  
2019
Özet:

The purpose of this study is to determine relation between organizational trust and organizational cynicism. The research model is the relational search model. The population of the research is composed of the secondary school teachers in the Kucukcekmece district of Istanbul and the sample of the research is 390 (262 female; 128 male) secondary school teachers. Personal information form, "Organizational Trust Scale at School" and "Organizational Cynicism Scale" were used to gather data. Data were analysed by statistical package program developed for social sciences.  Mean, standard, Pearson Correlation Test and linear regression analysis was used to data analysis. There was a statistically significant negative correlation between organizational trust and organizational cynicism levels of teachers working in secondary schools. Furthermore, the regression analysis revealed that organizational trust levels predict organizational cynicism levels.

Anahtar Kelimeler:

Organizational Behavior, Organizational Trust, Organizational Cynicism, Teacher Opinions

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler