Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
63

İNDİRME
60

SESLİ DİNLEME
1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
HIZMET SEKTÖRÜNDE KADIN GIRIŞIMCILER: ÇORUM ARAŞTIRMASI

2019 - Hülya Çağıran Kendirli,Ayça Şenöz - https://doi.org/10.21733/ibad.507223

Özet:Günümüzde sosyal ve endüstriyel değişimler kadının iş hayatına girmesinde önemli bir etkendir. Teknolojideki yeniliklerin günden güne artması sebebiyle bilgiye erişmenin kolaylığı eğitimli kadın sayısında artışa neden olmuştur. Bu anlamda girişimcilik kadınlar için daha cazip bir iş alanı hale gelmektedir. Bu çalışmanın amacı Çorum’da faaliyet gösteren kadın girişimcilerin hem cinsiyete dayalı girişimci özelliklerinin ve niteliklerinin belirlenmesi, hem de hizmet üretimi bağlamında değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Bu amaç kapsamında kadın girişimcileri üretim sektörüne yönlendirmek adına önerilerde bulunulmuştur.

Anahtar Kelime:Girişim, Girişimcilik, Kadın Girişimciliği, Hizmet Üretimi

Bu Yayına Atıf Yapanlar