Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 43
İndirme 19
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Piyasa Ekonomisine Geçiş Sürecinde Rekabet Politikası
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

This article has investigated the emergence and improvement of competition policy in the developed countries. These competition policies have been studied in “Behaviorist approach” and in “Constructive approach” discussed during the 1980s in the USA. In the western Europe, these policies have been studied in anti-trust law and the “Behaviorist approach”. Because of these discussions, the Behaviorist approach has been dominating the anti-trust policy in the developed countries. These antı-trust institutions have to implement the “Behavioral approach” in their own activities. At the same time, the monopolized competition policy is thought to serve as the main objective in the post-Soviet economies.

Anahtar Kelimeler:

Anti-trust, Behaviorist Approach, Constructive Approach, Competition.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler