Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
17

İNDİRME
12

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
OPPOSITIVE METAPHORICAL MODELS IN THE GERMAN POLITICAL DISCOURSE

2016 - Tameryan T.Y.,Tsagolova V.A. - https://doi.org/10.18454/RULB.6.38

Özet:The paper deals with the analysis of German Chancellor Angela Merkel’s metaphoric image in the German press. As a result of analysis 8 binary metaphorical constructions, verbalized by two components, one of which is positively marked (PM), the other one have been negatively (NM) identified. Statistical analysis of the linguistic material allowed to conclude that the assessment of Merkel is ambivalently with a slight predominance of positive estimation.

Anahtar Kelime:political metaphor, metaphorical model, binary metaphorical construction, ambivalent assessment, socio-personal concept Kanzlerin Angela Merkel Chancellor Angela Merkel.

Bu Yayına Atıf Yapanlar