Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
14

GÖRÜNTÜLEME
47

İNDİRME
30

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TÜRKİYE’DE DİJİTAL GAZETECİLİK: HABERTÜRK VE HÜRRİYET GAZETELERİ ÖRNEĞİ

2013 - Derya AYDOĞAN -

Özet:Nowadays digitalization starts to gain power and importance. Thus newspapers which means of communicaton are affected as negatively and positively inevitably. The newspaper was the most important mass communication from past to present but it had to limited facilities about the length of news, diversity of news or number of pictures. This problem was disappeared through the emergence of online newspapers. Online newspapers are more advantageous than traditional newspapers because of they includes like pictures, videos and articles. Online newspapers' another advantage is sharing in social media through they have to comments section, participation of reader and share button also. Their disadvantage is causing information pollution because of they includes lots of data. In this study the important first five news of Habertürk newspaper and Hürriyet newspaper which online and printed are discussed and compared with each others. Shannon-Weaver's Information Theory, Manuel Castells' Network Society theory and Marshall McLuhans' Global Village and The Medium is the Messeage theories are used in this study.

Anahtar Kelime:Digitalization, online newspaper, traditional newspaper, news

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.