Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
30

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BREXIT AND UNCERTAINTY IN FINANCIAL MARKETS

2018 - Guglielmo Maria Caporale, Luis Gil,Alana, Tommaso Trani - https://doi.org/10.3390/ijfs6010021

Özet:This paper applies long-memory techniques (both parametric and semi-parametric) to examine whether Brexit has led to any significant changes in the degree of persistence of the FTSE (Financial Times Stock Index) 100 Implied Volatility Index (IVI) and of the British pound’s implied volatilities (IVs) vis-à-vis the main currencies traded in the FOREX (foreign exchange market), namely the euro, the US dollar and the Japanese yen. We split the sample to compare the stochastic properties of the series under investigation before and after the Brexit referendum, and find an increase in the degree of persistence in all cases except for the British pound-yen IV, whose persistence has declined after Brexit. These findings highlight the importance of completing swiftly the negotiations with the European Union (EU) to achieve an appropriate Brexit deal.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.