Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
38

İNDİRME
18

SESLİ DİNLEME
3
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
E-DEFTER VE E-FATURA UYGULAMASIYLA BİRLİKTE DEFTER BELGE İBRAZ ETMEME DURUMUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ

2018 - İbrahim AKSOY -

Özet:Teknolojik yenilikler her alanda yeni çığırlar açarken vergi sisteminin, vergisel yükümlülüklerin, vergi ile alakalı yasaların uygulanış şekillerinin bu olağan değişimden nasibini almaması, çağa ayak uydurmaması ise düşünülemezdi. Bahsettiğimiz bu teknolojik yeniliklerin hayatımıza getirdiği bu amansız hız sonucu vergi mükelleflerine düşen ödev ve görevleri yerine getirmedeki uygulama şekilleri de hızla değişmekte, mükelleflerin birçoğu bugün e-defter ve e-fatura uygulamasından yararlanmakta, bu uygulamanın getirdiği nimetlerden faydalanmaktadır. Bu yenilikler beraberinde eski uygulama şekilleri ile bazı noktalarda çok farklılık göstermekte, getirmiş olduğu nimetlerin yanı sıra, uygulama şekillerinin tam olarak bilinmemesi, eski uygulama ile arasındaki tezatlar kafaları karıştırmaktadır. Tabi ki bu yeniliklerle birlikte bazı uygulama şekilleri de tarihe karışacaktır. Teknolojik yeniliklerin getirdiği e-defter ve e-fatura uygulamalarının, mükelleflerin ödevlerinden olan vergi incelemesine defter ve belge ibrazı hususunda mükelleflere sağladığı avantajlar ile ibraz edilmeme durumunda karşılaşılacak yaptırımlara çalışmamızda değineceğiz.

Bu Yayına Atıf Yapanlar