Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
43

İNDİRME
26

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
DUYGUSAL ZEKANIN ÖRGÜTSEL BAĞLILIK ÜZERINE ETKISININ İNCELENMESI

2018 - Ali Kutluhan KORKMAZ,Merve KOÇOĞLU SAZKAYA -

Özet:In the literature part of this study, the concept of emotional intelligence, its importance and Schutte emotional intelligence model; besides the concept of organizational commitment, its importance and its dimensions are discussed. This study was carried out on 228 swimming instructors who work in Sports Istanbul which is an affiliate company of Istanbul Metropolitan Municipality in order to examine the effect ofthat there is a positively low level effect of emotional intelligence on organizational commitment. In other words, changes in organizational commitment is explained by emotional intelligence at 0,9%. When the subscales of this effect were examined, it was also found that emotional intelligence was positively low level effect on sub-dimensions of organizational commitment which are emotional commitment, continuance commitment and normative commitment. In another saying, it is showned that changes in affective commitment is explained by emotional intelligence at 0,3%; changes in continuance commitement is explained by emotional intelligence at 0,4%; changes in normative commitment is explained by emotional intelligence at 1,3%.

Anahtar Kelime:Emotional Intelligence, Organizational Commitment, Swimming Instructors

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.