Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
5

İNDİRME
8

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
GEÇMIŞTEN GÜNÜMÜZE İPEK YOLU HAKKINDA GENEL BIR DEĞERLENDIRME

2018 - Abdulkadir ATAR,Halil ŞAHİN,Tuba ÇAVUŞOĞLU -

Özet:The existence of international trade in the world dates back to very ancient times. East-west trade has been a very important factor especially in the time period until modern times. China's silk and paper were meeting Western countries through a trade route built on the east-west axis of India's spice. This road was named as the Silk Road in 1877 by the German geographer Ferdinand Von Richthofen to emphasize that China's silk fabrics were transported to Europe. The aim of this study is to examine the emergence and historical development of the Silk Road and to reveal the importance of the content of the projects in the context of world trade. 

Anahtar Kelime:Silk Road, Historical Development, World Development, Cultural Addition, Business Cycle

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.