Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
61

GÖRÜNTÜLEME
16

İNDİRME
15

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
FARKLI EĞITIM YAKLAŞIMLARI UYGULAYAN OKUL ÖNCESI EĞITIM KURUMLARINA DEVAM EDEN ÇOCUKLARIN KIŞILER ARASI PROBLEM ÇÖZME BECERILERININ DEĞERLENDIRILMESI

2005 - Şakire ANLIAK,Çağlayan DİNÇER -

Özet:This research was conducted to find out whether there is a difference between two types of preschools (private and institutional) where have been used different educational approaches in terms of children’s interpersonal problem solving skills. 122 children which is 5 and 6 years old participated in this study. Preschool Interpersonal Problem Solving Test (PIPS) is applied to the children individually. In the statistical analysis of the data collected “The Significance Test for the Difference between Two Equals” was used. In this study, curriculum of private preschool which has been enriched different educational approaches was found more effective on problem solving and alternative solution thinking skills of children than the institutional preschool’s curriculum

Anahtar Kelime:Interpersonal problem solving, educational approaches, alternative thinking

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız Kampüs Dışı Erişim için buraya tıklayarak kurumsal E-Mail adresinizi girebilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresinize gelen kod ile Sobiad'a kurum dışından giriş yapabilirsiniz.