Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 28
Görüntüleme 58
İndirme 28
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Hane Halkının Finans Eğitimi ve Finansal Okuryazarlık Düzeyleri Üzerine Kocaeli’nde Bir Araştırma
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Financial literacy is basically a skill for making decisions about financial products and their applications. It is not only important for individuals / households also it is important for developing capital markets. If capital markets wanted to be developed, investor floor should be improved. Thus, financial education practices are important in this stage. The first aim of the study is to determine financial literacy level of the participants in the survey and the second aim of the study is to determine household’s attitudes and knowledge levels about managing their house budgets. The survey was administrated to 83 investors who lived in Kocaeli. The selection was made by random sampling. ANOVA used to test variables. The results of the analysis shows that participants do have knowledge of basic economic and financial concepts but their financial literacy about complex financial products and techniques are unsatisfactory for this study. Besides that households do not make enough investment especially in bond, stock and funds.

Anahtar Kelimeler:

Household, Financial Education, Financial Literacy, Kocaeli.

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler