Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
37

İNDİRME
27

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
INTERNET ADDICTION: THE PROBLEM AND TREATMENT

2016 - Daria J. Kuss -

Özet:Internet Gaming Disorder has recently been included in the appendix of the most recent edition of the Diagnostic and Statistical Manual for Mental Disorders (DSM-5) (American Psychiatric Association, 2013) as a condition which requires further research in order to be incorporated in future iterations of the manual. This suggests the research and clinical communities are becoming increasingly aware of a potential mental health concern. This paper will provide brief insight into the issues of Internet and gaming addiction and will then present results of contemporary treatment research. The results indicate no gold standard exists to measure Internet addiction with high sensitivity and specificity, which is compounded by using dissimilar cut-offs across studies for the same assessment tool. To overcome this diagnostic issue, a diagnosis of Internet addiction would significantly benefit from the inclusion of a structured clinical interview administered by a trained professional, and this would help in the elimination of false positives and false negatives in the context of diagnosis.

Anahtar Kelime:Internet addiction, Internet Gaming Disorder, Treatment, Diagnosis, Therapy

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.