Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 16
Görüntüleme 72
İndirme 42
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Geleneksel Aktarim Mekani̇zmasi: Türki̇ye Örneği̇
Yazar:  
Yıl:  
2012
Özet:

In general, monetary policy changes have a strong impact on financial markets and real economy through various channels, among others the interest rate channel, credit channel, exchange rate channel and asset price channel. This process through which monetary policy decisions impact on an economy in general and the interest rate in particular is known as the monetary policy transmission mechanism. Hence monetary authorities are supposed to know the relationship between monetary aggregates and interest rates in a certain monetary policy regime and the determinants that affect this relationship. The purpose of this paper is to analyze the interest rate channel in Turkey from the perspective of monetary policy transmission channel. The results from our empirical analysis, using quarterly data and applying the VAR model during the period between 2000:1 and 2011:3, it is suggest that traditional transmission mechanism works properly in Turkey

Anahtar Kelimeler:

Interest Rate Channel, Monetary Transmission Mechanism, Monetary Policy, VAR Methodology

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler