Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 60
İndirme 47
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
8.parasal Aktarim Mekani̇zmasi ve Dövi̇z Kuru Kanali: Türki̇ye Örneği̇
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Impact on the output of changes in monetary policy are realized through the monetary transmission mechanism. Exchange rate channel that one of the monetary transmission mechanism ise a make to direct influence on the net export volume in the floating exchange rate regime. The aim of this study is to investigate efficiency of the exchange rate channel on the real economic variables in Turkey that adopted the floating exchange rate regime after the financial crisis in 2001. In study was made an empirical application in the framework of the VAR model using quarterly data for the period Turkey's 2003:Q1-2012:Q4. Test results which on size of short-term interest rate, the real exchange rate, net exports and gross domestic product were observed that the exchange rate channel doesn’t work effectively in Turkey

Anahtar Kelimeler:

Monetary Policy, Monetary Transmission Mechanism, Exchange Rate Channel, VAR Model

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler