Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 26
İNDİRME 9
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Duyum, Gönderge ve Yer Üzerine
Yazar:  
Yıl:  
2012
Özet:

Buyurucumantığın temelini oluşturan özdeşlik, bilhassa somut fiziksel varlıklar söz konusu olduğunda çelişkili sonuçlara yol açar. Frege bir çok yazısında bu çelişkilerle baş etme yollarını aramıştır. Burada onunDuyum ve Gönderge Üzerine isimli makalesi çerçevesinde, özdeşlik konusu üzerine olan görüşlerinin bir özeti sunuluyor. Felsefenin kadim sorunlarına, bilgikuramsal veya onto-metafizik yaklaşımları önceleyen saf mantıksal bir yaklaşımla eğilmenin öncüsü sayılan Frege, duyum ve gönderge ayrımına giderek yeni bir anlam kuramı geliştirmiştir. Bu kuramda Frege’nin ilgisi, parça ile sınırlı kalan analitik bir özellik arz eder, ve anlamın bütün (dünya) ile ilişkisi belirsiz kalır. Ben de Frege’nin yolundan giderek bu kuramı ilerletme çabası içinde, anlam için belirleyici bir unsur ve kuramın eksik halkası olduğunu ileri sürdüğümyerkavramını geliştirmeye çalıştım.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler