Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
55

İNDİRME
15

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MAVERA DERGİSİNİN KURULUŞ SÜRECİ

2014 - Büşra Sürgit -

Özet:Mavera is a culturel and literary review which was published 164 issues between 1976-1990. Cahit Zarifoglu, Erdem Bayazit, Rasim Ozdenoren, Alâeddin Ozdenoren, Mehmet Akif İnan and Ersin Nazif Gurdogan pioneered the establishment of this literary magazine in order to recreate Islamic sensibility in a literary backgorund. The poets and authors who belong to Mavera company, stuck to the line of Buyuk Dogu, Dirilis and Edebiyat literary magazines and they were in a sterenous effort in order to carry the flag which they took over from their masters further. The founders of this magazine contributed to the growth of young authors and artists. In this article, the factors which moved the founder poets and authors to establish Mavera literary magazine have been analyzed. Moreover in this study the story of this establishment has been researched.

Anahtar Kelime:Edebiyat Dergiciliği, Mavera, Akabe Kitabevi, Rasim Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.