Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
42

İNDİRME
26

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
EXAMPLE OF LEAN MANAGEMENT IN THE HEALTH SECTOR; E-PRESCRIPTION APPLICATION

2016 - Taşkın Kılıç,Sedat Bostan,Goncagül Şahin -

Özet:In 2013, Ministry of Health carried out the application of ‘e-prescription (e-prescription is a regulation of electronic prescription instead of using paper.” within the scope of Lean Management. Measuring the knowledge level of using this application among doctors, pharmacists and citizens and determining the risks and the benefits of the system are the purposes of this study.  In this context, the theoretical part of the study is comprised of literature review and the field research is done with a survey applied to 150 people comprising doctors, pharmacists and the people using e-prescription method. Key Words: Lean Management, Lean Principle, E-Prescription.

Bu Yayına Atıf Yapanlar