Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 81
İndirme 43
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Finansal Farkındalık ile Yatırımcı Davranışı Arasındaki İlişkinin İncelenmesi
Yazar:  
Yıl:  
2018
Özet:

The aim of this study is to measure the relationship between the financial awareness of the individuals and investor behavior and examine this relation from the behavioral point of view.  For this purpose, firstly an experimental group was established to answer questions about financial awareness levels and investor behaviors. The obtained information was evaluated together with demographic characteristics and it was researched whether financial awareness influenced investor behavior or not. Financial awareness was measured using two different methods (financial literacy and financial awareness). The results show that the level of financial awareness is not determined by financial literacy and also investor behavior is not related with financial awareness which is measure by financial literacy. Moreover, results show that investor behavior associate with financial experience partly.

Anahtar Kelimeler:

Financial awareness, financial literacy, investor’s awareness, economic awareness

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler