Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
60

İNDİRME
39

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
OKUL ÖNCESI ÖĞRETMENLERININ MEDYANIN ÇOCUKLARIN BESLENME ALIŞKANLIKLARI VE BOZUKLUKLARI ÜZERINDEKI ETKISINE YÖNELIK BAKIŞ AÇILARI

2018 - Mine KOYUNCU ŞAHİN,Aysel ESEN ÇOBAN,Neslihan GÜNEY KARAMAN - https://doi.org/10.17051/ilkonline.2018.413749

Özet:Considering the impact of the media on the individual's life in recent years, harmful eating habits and nutritional disorders are just a few of them. The qualitative research method was used in this study, which was conducted with the aim of evaluating the effect of the media with the eye of preschool teachers on the children's eating habits and nutritional disorders .The data were obtained by a semi-structured interview technique with 12 pre-school teachers working in Ankara. There are 7 themes according to the analyzed by content analysis technique. As a result of data analysis it was found that the pre-school teachers had thought attitudes of family about eating and the media affect on eating habits and nutritional disorders of children. Suggestions to develop healthy eating habits of children, such as the planning of projects aiming to raise awareness about healthy nutrition, media literacy training for families and the organization of trainings to provide family participation were given. 

Anahtar Kelime:Media, children, eating habits, nutritional disorders, early childhood teachers

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.