Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 93
Görüntüleme 153
İndirme 47
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İlköğretim 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğretim Programına İlişkin Öğretmen Görüşleri
Yazar:  
Yıl:  
2007
Özet:

Teachers’ views in relation to the newly implemented primary 4th grade social sciences curriculum have been analyzed in this study. While the 4th grade social sciences course teachers currently working in the primary schools in the city of Afyon make up the research population, voluntary 23 teachers compose the research sample of this study. In the light of teachers’ views, the new curriculum necessitates a prolonged adaptation period and well-planned in-service education. The biggest obstacle for teachers was to carry out appropriate means of measurement and evaluation for the program. Insufficient physical infrastructure and overpopulated classrooms are also the most noted barriers to the implementation of the new curriculum. 

Anahtar Kelimeler:

Elementary Education, Teacher, Social Sciences Constructive Approach

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler