Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 3
Görüntüleme 47
İndirme 24
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Financial Inclusion and Islamic Finance: A Survey Of Islamic Financial Literacy Index
Yazar:  
Yıl:  
2017
Özet:

According to the Worldbank, the rate of financial exclusion due to religious reasons, which is 7% in the world, is 9.7% in the group of D-8 countries. Islamic banks or participation banks in Turkey appear to be the most important interface for increasing the tendency of individuals with religious sensitivity for financial inclusion by rendering services like deposit banks in accordance with religious principles for such persons. It's very important that we know the İslamic financial literacy level of individuals with religious sensitivity for the purpose of increasing their financial inclusion. However, a tool for measuring Islamic financial literacy level has not been generated yet. In this study, an Islamic financial literacy survey was generated and with results of this survey İslamic financial literacy index was studied for revealing the current status with the purpose of increasing the level of Islamic financial literacy. To that end, 3 separate sub-indexes were generated along with the general index of Islamic financial literacy. As a result of the study, general index of Islamic financial literacy was calculated as 58%

Anahtar Kelimeler:

Financial inclusion, Islamic financial literacy, Islamic banks

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler