Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 25
 Görüntüleme 59
 İndirme 25
Potansiyel Bir Çevre Vergisi Olarak Motorlu Taşıtlar Vergisi: Avrupa Birliği ve Türkiye Arasında Karşılaştırmalı Bir Analiz
2013
Dergi:  
Trends in Business and Economics
Yazar:  
Özet:

Day by day increasing the acvities of transportation is one of the most important causes of environmental pollution. Nowadays, tranporting activities are rank second CO2 emitting activities. Environmental taxes that preventation of environmental pollution are to benefit from new idea yet this idea, espacially in appliciations, that have proven sucessfull in EU. Although the very broad consensus to reduca Co2 emissions from road vehicles through taxation with in the EU, it have not identified to eco- friendly tax system.

Anahtar Kelimeler:

A Comparative Analysis Of Motor Vehicles Tax As A Potential Environmental Tax In Europe and Turkey
2013
Yazar:  
Özet:

day by day change the appliciations of transport is one of the most important reasons of environmental pollution in tranporting activities are rank second co2 emitting activities surrounding environment plugses that preventation of environmental pollution are to benefit from new idea or this idea of humorcially in appliciations that have proven sucessfull in eu althugh the very broad gene to reduca co2 emissions from road vehicles thrugh taxation with in the eu it has identified to eco friendly tax system

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Trends in Business and Economics

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 166
Atıf : 81
2022 Impact/Etki : 0.222
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q2
243/509

Trends in Business and Economics