Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
4

GÖRÜNTÜLEME
23

İNDİRME
19

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SAFAHAT VE AİLE EĞİTİMİ

2015 - Hatice FIRAT - https://doi.org/10.17133/tba.06207

Özet:Mehmet Akif Ersoy is a poet who behaved according to the belief that an Artist should discuss any kind of problems that occurs in the society in his literary works. Accordingly, one of the subject that he pointed out at Safahat is the men with bad habbits and their family lifes. In our study, it is aimed to determine the elements that the poet regard as the reasons of destruction of family that is the smallest but the most important element of the society, especially in his poetical Works as Meyhane, Mahalle Kahvesi and Köse İmam. Concurrently it is tried to be presented the opinions of Mehmet Akif about the habits as potation, gambling; places related to them and family life. Mehmet Akif Ersoy sees ignorance as the cause of the problems in society. According to Mehmet Akif solution is education

Anahtar Kelime:Mehmet Akif Ersoy, Safahat, family, family life, alcoholic drink, gambling

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.