Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
22

İNDİRME
14

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MEHMET ÂKIF ERSOY CULTURAL HOUSE / MEHMET ÂKIF ERSOY KÜLTÜR EVI

2015 - Mehmet Kurtoğlu - https://doi.org/10.16971/vd.69013

Özet:Abstract Taceddin Dervish Convent was restored by Directorate General of Foundations in 2008. It is called “Kasr-ı ebniye” in the historical records and widely known as “Dervish Convent House”. In this article Dervish Convent House’s historical background and its transformation to Mehmet Âkif Ersoy Cultural Center in 2009 has been put into words. Besides mentioning Turkish national poet Mehmet Âkif Ersoy and the wording story of Turkish National Anthems, the article targets publicity of the Cultural Centre. Keywords: Ankara, Taceddin Mosque, Complex, Mehmed Âkif Ersoy, National Anthem, Cultural Center Çalışmamızda Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2008 yılında restorasyonu yapılan Taceddin Dergahı’nın kaynaklarda geçen ismiyle ‘kasr-ı ebniye’ yaygın bilinen adıyla ‘Dergah Evi’nin tarihsel geçmişi ve 2009 yılında Mehmet Âkif Ersoy Kültür Evi’ne dönüştürülmesi anlatılmaktadır. İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünün de anlatıldığı makale kültür evinin tanıtılmasını amaçlamaktadır. Anahtar Kelimeler: Ankara, Taceddin Camii, külliye, Mehmed Âkif Ersoy, İstiklal Marşı, Kültür Evi, Hamamönü/Hacettepe

Bu Yayına Atıf Yapanlar