Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
27

İNDİRME
21

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
ÖĞRETMEN TÜKENMIŞLIĞI İLE DEMOKRATIK OKUL ÇEVRESI ARASINDAKI İLIŞKININ İNCELENMESI

2013 - Salih Zeki GENÇ,Temel KALAFAT -

Özet:The correlation between a democratic school environment and teacher burnout was controlled in this study. The first part of study concerns developing a “Democratic School Environment Scale (DESES)”, and the second, controls correlation between teacher perception about democratic behaviour in school and teacher burnout. The research participants, 150 teachers from Çanakkale, İstanbul and Kayseri, were chosen randomly. The study data was collated by using DESES and “Maslach Burnout Inventory (MBI)”. The results reveal that DESES is a valid and reliable measurement tool for determining teacher perception levels of democratic behaviour in their schools. It also reveals a negative correlation between highly perceived democratic behaviour in schools and teacher burnout.

Anahtar Kelime:burnout, Democratic School Environment Scale (DESES), democratic school

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.