Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 3
GÖRÜNTÜLEME 40
İNDİRME 26
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Bayburt Kaleleri
Yazar:  
Yıl:  
2014
Kurum:  
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
Özet:

Bayburt taken part above of Coruh basin was inhabited quite intensely. Settlement activity had started since prehistoric ages continued non-stop untik today. Every type settlement was come across at Bayburt and its environment. Castles taken part among settlement type were among location inhabitted intensely. Earlier castles were dating until first bronze age contribute to Bayburt history. Especially Bayburt castle is one of much magnificent and historical The castles of bayburt and its environment were important fact at growing of politic, cultural and socio-economic. Those castles provided to remove danger till all aspect from east to west, from north to south. Kitre and Bayrampasa castles kept control for west, Sarihan and Kapili castles for south, Aydintepe castles for north and Bayburt castles for east.

Anahtar Kelimeler:

Bayburt, Coruh, Castles

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler