Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
3

GÖRÜNTÜLEME
67

İNDİRME
38

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
YENİ MEDYADA SİYASAL SÖYLEM: 7 HAZİRAN 2015 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ SÜRECİNDE SİYASİ LİDERLERİN TWİTTER KULLANIMI

2016 - Ayşad GÜDEKLİ - https://doi.org/10.18026/cbusos.20779

Özet:Günümüzde hayatın her alanında kendini iyiden iyiye hissettiren yeni medya, özellikle son dönemde siyasilerin propaganda ve söylemlerini seçmen kitlesine kolay, etkin ve kısa şekilde iletmesine imkân vermesi nedeniyle siyasal iletişim bağlamında önemli ve kritik bir hâl almıştır. Bu alanda özellikle diğer yeni medya araçlarından yapısal olarak farklılığıyla ayrılan bir mikroblog sitesi olan Twitter, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşmış, gerek görsel ve yazılı basında kendine yer edinmeye başlaması gerekse kullanıcılar tarafından kullanım yoğunluğunun artması toplum tarafından daha da ciddiye alınmasını beraberinde getirmiştir. Twitter’ın bugün itibariyle geldiği noktaya bakıldığında anlık iletişim kurulabilmesi, tek bir tweetle binlerce kişiye ulaşma imkânı sağlaması nedeniyle siyasi liderlerin de aktif ve düzenli olarak resmi Twitter hesaplarında paylaşımlarda bulunduğu görülmektedir. Buradan hareketle bu çalışmada 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde seçim barajını aşarak TBMM’ye giren üç siyasi parti liderinin (MHP hariç) 31 Mayıs-6 Haziran 2015 tarihleri arasında resmi Twitter hesaplarında gerçekleştirdikleri paylaşımlar Paul Grice tarafından geliştirilmiş olan “Bildirişim Sezdirimleri Kuramı”na göre incelenmiştir.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.